Kolacja w ciemności - BulwaR
1566
post-template-default,single,single-post,postid-1566,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-9.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.1,vc_responsive,elementor-default

Kolacja w ciemności

28 Lut Kolacja w ciemności

W codziennym natłoku obowiązków przestajemy delektować się jedzeniem. Odrywa nas od posiłku nowy e-mail, SMS w telefonie lub powiadomienie w aplikacji. Przestajemy zwracać uwagę na smak. Jednak w Poznaniu jest miejsce, w którym nic nas nie rozproszy. Zostaniemy z naszymi zmysłami, pełnią smaku i doskonałymi potrawami. To miejsce to nasza restauracja.


Czym jest Dine in the Dark? To kolacja, w trakcie której panuje całkowita ciemność.


Idea dark dining narodziła w XIX wiecznej Europie w Paryżu. Podobno pierwszą stałą restaurację utworzono w 1999 r. Założycielem był niewidomy duchowny Jorge Spielmann, który chciał przekazać swoim klientom to co czuje osoba ślepa. Jego pomysł zaczął się, gdy ludzie, którzy jedli z zasłoniętymi oczami, mówili, że odczuwają większą przyjemność z posiłku.

Dlaczego jedzenie w ciemności?

Jedzenie w ciemności sprawia, że nasze pozostałe zmysły są bardziej wyostrzone. Możemy odnieść głębsze doznania smakowe i zapachowe. Zostało to potwierdzone w badaniu klientów w 2012 roku. Wielu z nich opisywało swoje doświadczenia z dark dining, jako przeżycie uwydatniające działania pozostałych zmysłów.

Co jeśli mam alergię albo czegoś nie lubię?

Nie ma problemu, jeśli jesteś na coś uczulony lub po prostu nie masz ochoty czegoś zjeść możesz powiedzieć to kelnerowi. Przed zaprowadzeniem do stolika, kelner zapyta Cię czego nie chcesz jeść. Kelnerzy w naszej restauracji są doświadczeni, wyposażeni w noktowizory, stają się dobrymi przewodnikami.

Obawiasz się, że Twój kelner zniknie bez śladu i nie będziesz mógł go przywołać? Nie ma powodów do obaw, kelnera wzywasz dzwonkiem.

W trakcie Dine in the Dark panuje ciemność absolutna, nie ma nawet najmniejszego źródła światła. Tą niesamowitą atmosferę udaje się osiągnąć tylko dzięki nie używaniu telefonów komórkowych, smartwatchy, zegarków fluorescencyjnych i innych urządzeń, dających światło.

Co mogę zjeść w ciemności?

Menu owiane jest tajemnicą. Szef kuchni przygotowuje jadłospis w trzech wariantach: rybnym, mięsnym oraz wegetariańskim.

Rodzaje kolacji: 

Dine in the Dark zawiera: przystawkę, danie główne, zimne napoje. 

Dine in the Dark VIP zawiera: przystawkę, danie główne, deser, zimne napoje i kieliszek wina.

Dine in the Dark z Muzyką na Żywo zawiera: przystawkę, danie główne, deser, zimne napoje i kieliszek wina oraz koncert Jazzowy. Ciemność, wyjątkowe receptury i staranność przygotowania potraw sprawia, że możemy skupić się na smaku, zapachu i delektować się jedzeniem. Taka nagroda czeka tylko tych odważnych, którzy zdecydują się przeżyć prawdziwą kulinarną przygodę. Warto! 

No Comments

Post A Comment

Bezpłatny dowóz